kifizető
- Adó | Járulék | Illeték
Egészségügyi szolgáltatási járulék 2016 – meg a passzív jog
Figyelem! Figyelem! Ezennel közhírré tétetik, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulék mindenki által kötelezően megfizetendő, a renitensektől a hátralék összege behajtattatik! Az majdnem mindenkinél megvan, hogy a magyarban a -tatik, -tetik, nem használtattatik, és az -andó, -endő kerülendő, de elsőre nem mindenkinek ugrik be, hogy mi a csuda az az egészségügyi szolgáltatási járulék. Az a személy, akire Magyarországon a társadalombiztosítás szabályai kiterjednek és nem biztosított, valamint egészségügyi szolgáltatásra sem jogosult egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére köteles. A járulék fizetését az adóhatóságnál kell kezdeményezni (T1011 számú nyomtatvány) Minden Magyarországon élő személynek kötelező fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot (közismertebben: tb), akkor is, ha nem…
Bővebben » - Személyi jövedelemadó
Kiküldetéshez kapcsolódó étkezés elszámolása 2011-ben
Ha munkavállalónkat olyan továbbképzésre küldjük, melyben a részvételi díj az ebédet is tartalmazza, és ezt a számlában külön sorban le is számlázzák, akkor ezután adófizetési kötelezettség keletkezik. A kérdés, hogy kinek és mennyit kell ezután fizetni. Nézzük végig, milyen lehetőségeink vannak egy kiküldetéshez kapcsolódó étkezés leszámlázásának elszámolásához. 1. variáció Ha a kifizető nem vállalja ezt a költséget, de a számla a nevére szól, így azt ki kell fizetnie, akkor megteheti, hogy a munkavállalóval ezt megtérítteti. Ennek módja, hogy a számára kiszámlázott díjat a munkavállalóknak továbbszámlázza, természetesen áfa felszámításával. Ebben az esetben az szja szempontjából juttatás nem valósult meg, tehát adófizetési…
Bővebben » - Adó | Járulék | Illeték
Tájékoztató a magánszemély által, a munkáltatói adómegállapítással összefüggő, 2009. évre adandó nyilatkozatról
A magánszemély a 2009. évi adókötelezettségének, ha a munkáltató (kifizető) vállalja, a munkáltató (kifizető) közreműködésével tesz eleget. A magánszemély adóbevallással egyenértékű nyilatkozatot tehet a munkáltatónak. 1. Az adó megállapítását vállaló munkáltatónak kell tekinteni a társas vállalkozást, a polgári jogi társaságot is (továbbiakban: munkáltató), amellyel a munkáltatói adómegállapítást kérő nyilatkozattétel napján a magánszemély tagi jogviszonyban áll, feltéve, hogy e napon nem áll más kifizetővel munkaviszonyban, és tagi jogviszonya alapján a társas vállalkozásnál, illetve a polgári jogi társaságnál díj ellenében személyes közreműködésre vagy mellékszolgáltatás teljesítésére köteles. A magánszemély 2010. január 31-ig írásban nyilatkozatot adhat a munkáltatójának, társas vállalkozásának és kérheti, hogy a…
Bővebben »